Tuesto Vitamin D3 10 Ml

  • Ürün Kodu: MGFD5F8FEC
  • Marka: Tuesto
  • %7indirim
    59,46 TL
    55,58 TL
  • 4,63 TL 'den başlayan taksitlerle
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER

Form:Damla/Sprey

İçerik:D Vitamini

Ambalaj:10 ml

Açıklama:TUESTO VİTAMİN D3, oral yoldan alınan ve D vitamini desteği sağlayan bir gıda takviyesidir.

 

D3 Vitamini Nedir?

D vitamini yağda çözünme özelliğine sahip bir vitamindir. Bu vitamin yağ dokuda ve karaciğerde depolanmaktadır. İki ayrı tipi vardır. D2 ve D3 olarak bilinir.

D vitamini eksikliği vücutta ciddi sorunlara yol açabilir. Günümüzde çalışma koşulları nedeniyle D vitamini eksikliği giderek artmaktadır.

Kişiler kapalı mekânlarda çok uzun süre kalmakta ve gün ışığını çok az görmektedir. Bu da D3 vitamini eksikliğine yol açmaktadır. D3 vitamini D2 den daha önemli bir vitamindir.

D3 vitamini vücutta doğal yollara üretilir. Tüketilen gıdalar, güneş ışıklarını kullanarak D3 vitaminini üretirler. Ama eksikliği söz konusu olduğunda dışarıdan takviye söz konusu olabilir.

Pek çok noktada insan için önemli bir vitamindir.

D3 Vitamini Ne İşe Yarar?

D3 vitamini eksikliğinde kişilerin psikolojik olarak dengeleri bozulabilir. Depresyona girme eğilimleri artar. Duygu durumları hızlı bir şekilde değişebilir.

Çocuklarda kemik oluşumu üzerinde oldukça etkilidir. Güneş ışığından mahrum kalan çocukların kemikleri sağlıklı gelişmeyebilir. Ayrıca yetişkinlerde kemik ağrıları görülme ihtimali vardır.

D3 vitamini metabolizmanın daha iyi çalışmasını sağlar. Böylece bağışıklık sistemi üzerinde de önemli etkileri olduğu yapılan çalışmalar sonucunda anlaşılmıştır.

Vücudun pek çok noktasında çok önemli işlevleri olan bir vitamin türüdür. Hipertansiyon hastalarında olumlu etkileri vardır. Kanser oluşumunun önüne geçmekte etkili olabilir.

D3 Vitamini Alınmasının Sebepleri

D3 vitamininin alınmaması sonucunda zaman içerisinde bazı etkiler yaşanabilir. Kişilerin yaşam içindeki aktivitelerini etkileyecek sağlık sorunlarına neden olabilir.

 

 

Kemik gelişiminin yetersiz olması

Ruh sağlığının olumsuz etkilenmesi

Kanser riski

Bağışıklığın zayıflaması

D Vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

D3 vitamini eksikliği bazı belirtiler ile kendini göstermektedir. Bu vitaminin eksikliği tüm vücudu olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle eksikliği durumunda hem yaşam şeklini değiştirmek hem de

beslenme şeklini değiştirmek gerekebilir. D3 vitamini eksikliği her yaş grubu için sorun teşkil edebilir. D3 vitamininin eksikliği durumunda görülen belirtiler şunlardır;

Kronik yorgunluk

Kemik ağrıları

Saçların zayıflaması ve dökülmesi

Nedensiz depresyon hali

Gözaltında morluk oluşması

Uyku düzensizlikleri

Kilo verememek

Normalden fazla üşüme hali

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...